Musisz zainstalować flash player pobierz instalator
Hi. My name is Wiki and together with Ola we’d like to ask you a few questions that will be published later in our school.
(Cześć. Mam na imię Wiki i razem z Olą chciałybyśmy zadać wam kilka pytań, które zostaną potem opublikowane w szkolnej gazetce.)
Comenius

Where are you from? - I’m from Italy. (Jestem z Włoch.) - Turkey. (Z Turcji.) - Italy. (Z Włoch.) - I’m from Bulgaria. (Jestem z Bułgarii.) What are your names? (Jak macie na imię?) - My name is Emma (Mam na imię Emma) - Havva. - Andrea. - My name is Hyulia. How old are you? (Ile macie lat?) - I’m twelve. (Mam dwanaście lat.) - Thirteen. (Trzynaście.) - Fourteen (Czternaście.) - I’m fourteen. (Czternaście.) How do you like it here in Poland? (Jak wam się podoba w Polsce?) - Poland is very beautiful. (Polska jest bardzo piękna.) - It’s cold. (Jest zimno.) - It’s pretty. (Jest ładna.) - It’s very pretty and a bit cold. (Jest bardzo ładna i zimna.) Have you ever been here? (Czy byliście już kiedyś w Polsce?) - No. (Nie.) - No. It’s my first time (Nie. Jestem tu po raz pierwszy.) - No. (Nie.) - No. It’s my first time. (Nie. Jestem tu po raz pierwszy.) What grades have you got in your school? (Jaki wygląda system oceniania w waszych szkołach?) - From 1 to 5 (od 1 do 5) - From 1 to 6 (od 1 do 6) - From 2 to 6 (od 2 do 6) What are the names of your traditional dances customs? (Jak nazywają się wasze tradycyjne tańce narodowe?) - We don’t have traditional dances. (Nie mamy tradycyjnych tańców) - Folklore dances. - Folklore dances. - We have lots of traditional dances (Mamy bardzo dużo tradycyjnych tańców.)

Comienius

Is your school much different from ours? (Czy wasza szkoła bardzo różni się od naszej?) - Yes, it’s very different - Yes. - Yes. - Yes. What are the differences? (Jakie są różnice?) - We have our own class and the teachers move (Mamy swoją klasę lekcyjną i to nauczyciele przechodzą z klasy do klasy). We start at 8 o’clock and finish at 1 o’clock. (Lekcje zaczynamy o 8 a kończymy o 13). - This school is bigger than ours. (Ta szkoła jest większa od naszej.) - Our school is bigger. (Nasza szkoła jest większa.) - We have two computer rooms and we have different classrooms. It’s very nice. (Mamy dwie sale komputerowe i nasze sale lekcyjne wyglądają inaczej. Jest tu bardzo ładnie.) Thank you very much! (Dziękujemy za rozmowę.) MALI - WIELCY SPORTOWCY!

Mali - wielcy sportowcy!

Natomiast w klasach 1-3 braliśmy udział w wielu zawodach sportowych. Były to pływanie, bieg z pałeczką i bieg do św. Mikołaja. Najczęściej zwyciężaliśmy lecz zdarzały się też porażki, które umacniały nas w następnych konkursach. Dawały nam siłę i wiarę w wygraną. Najważniejszą rzeczą była świetna zabawa. W klasach 4-6 zawody braliśmy bardzo poważnie. Bardzo staraliśmy się wygrać, a kiedy zdarzały się porażki mocniej je odczuwaliśmy. Teraz zawody były na wyższym poziomie. Uczestniczyliśmy między innymi w zawodach następujących dyscypilnach: piłcę ręcznej, koszykówcę i siatkówcę. Zdobyłyśmy dużo medali i pucharów. Zdobyliśmy nowe umiejętności. Przeżyliśmy wspaniałe chwile ze zgraną drużyną. Niestety zdażały się też kłótnie, które wzburzały w nas emocje. Zawody wspominamy bardzo dobrze. W naszej szkolę jest gablota w której zamieszczonę sa wszystkie nagrody, wygrane przez nas i innych uczniów. Mamy nadzieję, że jeszczę się powiększą. Aleksandara Czuchara Aleksandra Mortka

Wycieczka do Ojcowa

24 i 25 kwietnia klasa 5b ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu wyjechała na wycieczkę do Ojcowa. Wycieczka wszystkim bardzo sie podobała. Mieszkalismy w hotelu "Zosia". Dzień I Pierwszego dnia wyjechaliśmy z Tarnobrzega o godzinie 7.00. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Przyrodnicze. Po zwiedzaniu szliśmy Ojcowskim Parkiem Narodowym do Groty Łokietka. Po zwiedzaniu autobus zabrał nas do hotelu. Po obiedzie zostało zorganizowane ognisko. Dzień II Drugiego dnia po śniadaniu wykwaterowaliśmy się z pokoi. Przez około 5 godzin szliśmy do Zamku na Pieskowej Skale. Po drodze widzielismy Źródełko Miłości. Widzieliśmy także Maczugę Herkulesa. Autobusem wyjechaliśmy do domu.

Święto Trzeciego Maja Tzeciego maja na Placu Bartosza Głowackiego odbyła się uroczystość na okoliczność święta Konstytucji 3 Maja. Część artystyczną przygotowała nasz szkoła. Ochody zaczęły się w Kościele O.O Dominikanów Mszą Św. Następnie wszyscy przeszli na plac i tam rozpoczęliśmy cały program polonezem. Później ucznowie prezentowali wiersze, a chór śpiewał. Na koniec złożono kwiaty pod pomnikiem Bartosza Głowackiego.Festyn Rodzinny

Ósmego czerwca od godziny 15 na terenie Szkoły Podstawowej numer 4 odbył się festyn rodzinny pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzeg. Podczas festynu można było oglądać wiele występów klas min. "Czerwony Kapturek" i taniec z szarfami. Czekały również na nas pyszne ciasta, sałatki i soki, a także zabiegi upiększające na dłonie firmy Oriflame. Dla wielu chętnych atrakcją okazala się budzaca emocję gra w piłkę nożna. Rówież wielu zwolenników miały potyczki rodzinne,. Ciekawość zbudzały kiermasze i licytacje, a także pokazy wojskowe. Festynowi sprzyjała piękna, słoneczna pogoda. Festyn na pewno zapadnie w pamięć każdemu, który w nim uczestniczył. Gra akcji wydana w 2012 roku przez Ubisoft. W produkcji jest samodzielny dodatek Far Cry 3: Blood Dragon którego premiera odbędzie się 1 maja 2013 roku.
Podróż do jądra szaleństwa! Walka o przetrwanie w miejscu, o którym świat zapomniał. Z dala od cywilizacji leży wyspa, na której liczy się tylko siła. Jesteś rozbitkiem, w potrzasku krwawej wojny między tubylcami i psychopatycznych watażków.
Fry Cry 3

Ogromny teren gry! Odkryj bogatą historię i ciemne tajemnice wyspyEksploruj przepiękne zakątki wyspy: lasy tropikalne tętniące życiem, strzeliste góry, podmokłe łąki i rajskie plaże. Spenetruj japońskie bunkry, pradawne świątynie, niebezpieczne jaskinie, wraki rozbitych statków i wiele innych wyjątkowych lokacji. Szalona opowieść i obłąkane postaci! Odbyj okrutną podróż do samego jądra najciemniejszych stron natury ludzkiej. Spotkaj niezwykłą galerię obłąkanych sojuszników i wrogów. Poznaj emocjonującą historię o przetrwaniu, napisaną przez laureata Writers Guild Award. Fabuła gry W fabule gry chodzi o to aby uratowac swoich przyjaciół i brata których pozwal jeden z głównych bohaterów VAAS . Rozmiescił on ch po całem wyspie w różnych miejscach nieznanych dal twojej postaci.Na plarzy znajduje cie jeden z mieszkancow wioski. Wiecej nie będe zdradzać, aby nie popsuć zabawy! Crysis 3 to trzecia odsłona serii futurystycznych strzelanek, w których gracz przywdziewa zaawansowany technologicznie nanokombinezon. Produkcja została przygotowana przez autorów marki ze studia Crytek, znanego ze swojego silnika CryEngine.
W trzeciej odsłonie serii Crysis przenosimy się do roku 2047 i wcielamy w posiadacza nanokombinezonu.
Crysis 3

Proroka, który staje do walki z obcą rasą Ceph oraz korporacją Cell. Firma doprowadziła do powstania gigantycznej kopuły na terenie Nowego Jorku. Wewnątrz znajduje się zróżnicowany mikroświat, nazywany „Siedmioma Cudami”. Prorok wybiera się w to miejsce, aby poznać prawdę o planach Cell. Crytek postanowił przygotować bardziej zróżnicowane lokacje niż w poprzednich odsłonach swojej flagowej serii. Tym razem odwiedzamy wspomnianą kopułę, skrywającą siedem różnych rodzajów terenu – od gęstych lasów z przerośniętymi drzewami, przez bagna, aż po rzeki. Takie zróżnicowanie pozwoliło ponownie pokazać moc silnika CryEngine 3, który pozwala generować naprawdę imponujące obrazy. Crysis 3 to w dalszym ciągu pseudo-sandboksowa strzelanka, w której podstawą są zaawansowane rodzaje broni. Nową zabawką, jaką twórcy oddali w ręce graczy, jest łuk bloczkowy. W grze pojawia się także szybkostrzelny karabin maszynowy Typhoon oraz działko plazmatyczne o sporej sile rażenia. Producent rozbudował też możliwości nanokombinezonu, czyli zbroi gwarantującej niezwykłą siłę, wytrzymałość oraz kamuflaż – dzięki niemu możemy hakować wybrane elementy otoczenia i wykorzystywać je w walce z przeciwnikiem. Wszystkie te gadżety i opcje można wykorzystać zarówno w kampanii solowej, jak i rozbudowanym trybie multiplayer.

Crysis 3

Recenzja Crysis 3 cierpi na przypadłość wielu gier i filmów akcji: ma scenariusz, w którym wiele wydarzeń traktujemy w kategoriach umowności. Autorzy starali się zawrzeć odrobinę dramatyzmu, poboczny wątek, nazwijmy to miłosny, zaskakujący zwrot akcji, a nawet pewne pytania o istotę bycia człowiekiem, czy wewnętrzne poszukiwania tożsamości (jak zapewne wiecie, Prorok przejął sporo z cech Cepidów). Trudno jednak oczekiwać, że przy tak niewielkim czasie antenowym przeznaczonym na pogłębianie postaci i fabuły można wyczarować twór dobry. Przeważnie więc obracamy się w klimatach technologicznego bełkotu: abstrakcyjnych pomysłów na uratowanie sytuacji, podanych w formie pseudonaukowych formułek. Brzmiących mądrze, ale nie dających bladego pojęcia o tym, co się dzieje. Mimo tych cierpkich słów, dostrzegam w Crysis 3 pewną wartość: to historia łatwa w odbiorze, momentami sympatyczna i co ważniejsze wieńcząca wątek postaci Proroka. W pewnym stopniu udało się też zbudować niezłego kompana dla protagonisty, jakim jest Psychol. Jak zwykle szorstki i odważny, ale teraz także przejawiający cechy zwykłego człowieka, z pewnymi pasjami i słabościami. A tego właśnie potrzebuje nękany wizjami Cepidów Prorok. Zabrakło chyba wyrazistego wroga, bo trudno uznać za takiego rój przybyszów z kosmosu. Te istoty funkcjonują w taki, a nie inny sposób, więc ich działalność wydaje się raczej naturalną koleją rzeczy, a nie przebiegłym planem geniusza zła." Fifa Street X360
To najnowsza odsłona popularnej serii gier piłkars-kich. Produkcja EA pozwala na zabawę w różnych opcjach.
Fifa Street X360

Oczywiście nie brakuje także możliwości rywalizacji przez sieć, jak również możliwości rozgrywania całych sezonów w ligach stworzonych przez zorganizowane grupy graczy. Rozgrywka opiera się głównie na szybkiej i składnej wymianie piłki oraz wykonywa-niu finezyjnych sztuczek, z czego zresztą znana jest piłka uliczna. Wśród dostępnych trybów rozgrywki znajdziemy mecze fustażu rozgrywane na parkietach hal sportowych, oraz pojedynki toczone na sztucznych nawierzchniach. W grze nie brakuje również konkurencji nastawionych na pokaz umiejętności. Zadaniem gracza jest chociażby wykonanie jak największej liczby trików w powietrzu lub przepuszczeń piłki pomiędzy nogami rywala. Szerokie zastosowanie znajduje moduł precyzyjnej kontroli nad zawodnikiem, dzięki czemu nasi gracze potrafią wyjątkowo sprawnie poruszać się na znacznie mniejszym polu gry, a nowy silnik korzystnie wpływa na obliczanie skutków kolizji. Twórcy do dyspozycji oddali nam praktycznie wszystkie zespoły znane z najlepszych piłkarskich lig świata – istnieje również możliwość stworzenia własnej drużyny opartej na prawdzi-wych bądź stworzo-nych przez nas zawodnikach oraz poprowadzenia jej do sukcesów w module World Tour. FIFA została wyposa-żona w rozbudowane funkcje społeczności-owe za sprawą Football Club.