Musisz zainstalować flash player pobierz instalator
o co chodzi? str. 3 język angielski str. 10- 13 tenis str. 4-6 komputery str. 14-16 turniej tenisa str. 7-9 opinie str. 19 i 20 prace uczniów str. 17-18

KontroWersja w numerze

Nie wiesz o co chodzi w projekcie? Wyjaśnimy Ci to! Zajęcia dla lubiacych języki, jak i nie. Prowazące zachęcą Cię do nich! Zajęcia dla lubiących sport oraz tenisa. Dla chcącego, nic trudnego! Interesujesz sie komputerami i sprzętem komputerowym? Idealne zajęcia dla Ciebie! Byliśmy tam! Tomasz Kubot też tam był! Co o zajęciach sądzą uczestnicy? Przekonaj się sam! O co chodzi?
Nie wiesz, o co chodzi w projekcie i co to jest? Przeczytaj, a dowiesz się.
KontroWersja

Nasza szkoła bierze udział w wielu projektach. W większości za sprawą p.Zofii Beczek. Projekt "Nauka i wypoczynek" obejmuje tylko szkołę podstawową. A szkoda, bo sądzę, że większość uczniów chętnie brałaby udział w zajęciach. Projekt trwał nie tylko w roku szkolnym, ale też w wakacje. Nie którym wydawać, by się mogło, że wakacje w szkole nie mają po prostu prawa być udane. Nic bardziej mylnego! Rano przychodziliśmy na zajęcia, a po dwóch godzinach jechaliśmy na basen. Każdy wyjazd był udany. Wszyscy do domu wracali uśmiechnęci i zadowoleni, chociaż napewno bardzo zmęczeni. A oto co można przeczytać o projekcie na stronie internetowej naszej szkoły: "Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Sobolewie realizuje projekt ''NAUKA I WYPOCZYNEK'' współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach realizacji projektu w dniach 11.07 - 22.07.2011 uczniowie uczestniczyli w wakacyjnych zajęciach Szkoły Tenisa Ziemnego, w zajęciach językowych i zajęciach z zakresu ICT, oraz w wyjazdach na krytą pływalnię do Kozienic. Odbył się szkolny turniej tenisa ziemnego, poprzedzony wyjazdem uczestników zajęć Szkoły Tenisa Ziemnego na turniej Poznań Porsche Open 2011, gdzie mogli obejrzeć mecz z udziałem mistrza - Łukasza Kubota. koordynator projektu p. Z. Beczek"

KontroWersja KontroWersja Tenis Zdjęcia zrobiła p. Zofia Beczek, za co serdecznie Pani dziękujemy!KontroWersja Na zajęcia z tenisa chodziły dwie grupy dzieci oraz grupa dorosłych. Pan dyrektor, który prowadził te lekcje gry miał dużo pracy. W wakacje prawie cały dzień spędzał na korcie albo na basenia. Wszyscy byli zachwyceni tenisem. Nawet osoby, którym nic się nie chce, polubili zajęcia. Pan Krzysztof Łapacz udzielał każdemu fachowych instrukcji.KontroWersja Turniej tenisa w Poznaniu Ci, którzy brali udział w zajęciach tenisa, mogli pojechać na Poznan Porshe Open 2011. Na turnieju grał Łukasz Kubot. Opiekunami podczas wyjazdu byli m.in. p. Krzysztof Łapacz, p. Zofia Beczek, p. Ewa Figacz.KontroWersja KontroWersja Zdjęcia zrobili p. Krzysztof Łapacz i p. Zofia BeczekKontroWersja Język angielski Na zajęcia z języka angielskiego chodziły również w sumie trzy grupy. Każdą z nich prowadziła inna nauczycielka. Najmłodszą grupę p. E.Swiąder, starszą p. O.Karpova, a dorosłych p. E.Leśniowska. Wszyscy po zajęciach wychodzili uśmiechnięci, ale zamyśleni (układali wiedzę jaką zdobyli, aby potem umiejętnie ją wykorzystać).KontroWersja KontroWersja Język angielski Zdjęcia autorstwa p. Zofii BeczekKontroWersja Zajęcia komputerowe Na "komputery" chodziły również trzy grupy (w tym dorośli). Wszystkie zajęcia prowadziła p. B. Zabielska. Najmolsze dzieci wspaniale radziły sobie w paint'cie, starsza grupa polubiła gimp'a (dzięki Olce Tomaszek absolwentce naszego gimnazjum i grafikowi "KontroWersji"), dorośli kształcili się z worda, html'a i exel'a (każda z osób otrzyma dyplom ukończenia kursu).KontroWersja KontroWersja Zdjęcia wykonała p. Zofia BeczekKontroWersja KontroWersja Oto niektóre prace uczestników zajęć komputerowych. Między innymi: Kasi Błachnio, Anety Kazimierak, Alicji Szostek, Mateusza Kędziora, Pauliny Ostrowskiej, Weroniki, Krzemińskiej, Julki Sawickiej, Dawida Głodka, Kuby Kurka, Filipa Kowalskiego.

Opinie uczestników o projekcie cz. 1
Poznajmy opinie uczniów na temat zajęć w ramach projektu "Nauka i wypoczynek". Oto kilka z nich:


"Na angielskim jest super wiele się można nauczyć: jest zabawa, piosenki, malowanie oraz nauka. Zajęcia informatyczne są bardzo ciekawe można się wiele nauczyć: można robić notatnik prace plastyczne na paint’cie Można wklejać do paint’a różne obrazy z Internetu. Na basenie zjeżdżałam z zjeżdżalni dużej i małej, pływałam tak szybko jak mogłam i nurkowałam." _Weronika "...najbardziej podobał mi się basen."_Szymon Zajęcia komputerowe: "Nauczyłam się ciekawych rzeczy np: jak napisać notatnik, jak zrobić słownik ortograficzny. Język angielski: Pani, która nas uczyła nauczyła nas wiele ciekawych słówek. Robiliśmy fajne projekty i oglądaliśmy filmy, a po filmie musieliśmy napisać streszczenie. Wyjeżdżaliśmy też na baseny. Bardzo mi się to podobało."_Kasia "Uczestniczę w zajęciach komputerowych. Uczy mnie Beata Zabielska. Gram w tenisa ziemnego, uczy mnie p.K.Łapacz. Zorganizowała to pani Zofia Beczek ze Świetlicy. Byliśmy na basenie w Kozienicach. Niektórzy źle się zachowywali np... ." :) _Filip "Podobały mi się wyjazdy na basen oraz do Poznania na mecz tenisa ziemnego." "Uczestniczę w zajęciach komputerowych oraz w kursach języka angielskiego. Na kółku informatycznym dobrze pracuje, a uczy mnie p. B. Zabielska. Robimy różne prace w programach: Gimp, Paint, Microsoft Word i w Internecie. (...) Jechaliśmy na basen 12 i 14 lipca do Kozienic. Najfajniejsza była zjeżdżalnia oraz dużo pływaliśmy. (...) Języka angielskiego uczyła nas p. Karpova. Nauczyła nas wiele angielskich słówek i robiliśmy ciekawe plakaty. Niestety w wakacje pojechałem na kolonie..." _Dawid "Zajęcia informatyczne podobają mi się, ponieważ robimy dużo fajnych rzeczy. Po zajęciach jedziemy na basen, w którym jest fajna zabawa. Najbardziej zapamiętałem zjeżdżalnie i basen z zimną wodą. (...) " _Mateusz "Zajęcia bardzo mi się podobały, ponieważ spędzałam dobrze czas, a nie oglądałam telewizję." "Projekt jest super!!! :) Opinie uczestników o projekcie cz. 2
Poznajmy opinie uczniów na temat zajęć w ramach projektu "Nauka i wypoczynek". Oto kilka z nich:
KontroWersja

"Zajęcia odbywają się przez cały tydzień a co drugi dzień jeździmy na basen do Koźenic i poznaliśmy dużo rzeczy związanych z komputerem" _Marcin "Zajęcia informatyczne odbywają od kwietnia 2011r. Na wszystkich panuje miła atmosfera. Przychodząc na te zajęcia łączymy zabawę z nauką, dużo piszemy, rysujemy i przerabiamy wiele zdjęć. Pani prowadząca zajęcia jest bardzo miła i pomaga nam gdy czegoś nie umiemy. W wakacje co drugi dzień po zajęciach jeździmy na basen do Kozienic. Po zajęciach i basenie wracamy do domu."_Maks "Podczas zajęć informatycznych uczymy się posługiwać programami komputerowymi np.: „Gimp”, ,,Microsoft Office Word”, ,,Paint”. Po zajęciach jeździmy na basen. Nasza pani tłumaczy nam jeżeli czegoś nie umiemy. Na zajęciach informatycznych miałem okazję nauczyć się wielu nowych rzeczy na temat komputera. Bardzo mi się one podobają." _Konrad "Bardzo podobał mi się ten projekt, ponieważ dał mi wiele satysfakcji z posługiwania się rakietą. Nauczyłam się gry w zespole i każdy trening to była dla mnie wielka przyjemność." "Bardzo lubiłam te zajęcia gdy tylko się o nich dowiedziałam od razu pomyślałam o tenisie. Mój chestny uczył go na obozie i mi pomagał. Szkoda, że tych zajęć już niema. Chrzestny kupił mi specjalnie rakietę." _Weronika "Zajęcia podobały mi się ponieważ: Mogłam poszerzyć swoją wiedzę na temat języka angielskiego. Mogłam też uczestniczyć w szkółce "Tenisa Ziemnego". Na zajęciach języka angielskiego było bardzo zabawnie. robiliślmy wiele prac plastycznych, uczyliśmy się zabawnych wierszyków, które łączyliśmy z ćwiczeniami na sali gimnastycznej i oglądaliśmy ciekawe filmy. Na zajęciach Tenisa Ziemnego uczyliśmy się wielu łatwych i trudnych odbić, a także mieliśmy dwa turnieje. Chciałbym, aby był jeszcze jakiś program związany z Tenisem Ziemnym i językiem angielskim."_Wiktoria Gazetkę wykonała: Joanna Zabielska uczestniczka projektu (grupa z zakresu ICT)